Є в місті Оріхові, що на Запоріжжі, навчальний заклад, відомий за межами свого району, області,  яким пишаються понад 22 тисячі його випускників.
    Це ВСП "Оріхівський коледж ТДАТУ" – навчальний заклад І рівня акредитації, підпорядкований Міністерству аграрної політики та продовольства України. Він має більш ніж 90-літню історію, сформовані часом традиції, в навчальному закладі працюють люди, які люблять свою справу і частину свого  серця «віддають» дітям, це заклад, де навчаються  турботливі, веселі та кмітливі студенти, що усвідомлюють непересічну істину: «Існує єдине благо – знання».
    Особлива увага в технікумі – фаховій підготовці молодших спеціалістів – майбутніх працівників агропромислового виробництва, адже спеціаліста цінують за те, що він знає, та, найголовніше, - за те, що він уміє. І для цього технікум має хорошу матеріально-технічну базу, для студентів - прекрасні побутові умови, а головне, студенти мають широкі можливості для реалізації своїх уподобань, здібностей, талантів: працюють гуртки художньої  самодіяльності, спортивні секції.
    Обравши для навчання наш навчальний заклад, можна здобути не тільки основні спеціальності: бухгалтера, техніка-механіка, організатора виробництва, спеціаліста з комерційної діяльності за денною та заочною формами навчання, але можна отримати додаткову професійну освіту: «тракторист-машиніст»; «водій автотранспортних засобів»; «продавець продовольчих товарів».
    У поточному навчальному році наш навчальний заклад очікують нові зміни, що продиктовані часом і новими підходами до освіти: вступ до університетського центру – Таврійського державного агротехнологічного університету, що забезпечить безперервність у ступеневій освіті – від молодшого спеціаліста до магістра, а також можливість використання  у навчально-виховному процесі сучасних  технологій.
    Двері нашого навчального закладу завжди відкриті для тих, хто хоче працювати в агропромисловому виробництві, отримати міцні знання і стати фахівцем, конкурентно-спроможним на ринку праці, готовим до  самореалізації, постійного підвищення своєї кваліфікації.   
                                         З повагою директор коледжу            В. А. Наранович