Студент і книга , студент і бібліотека - поняття нероздільні. Навчання - головна праця студента, і вона не може здійснюватися без книги, а отже, і без бібліотеки.

Одне з головних завдань бібліотеки ВСП "Оріхівського коледжу ТДАТУ" - забезпечити повне, якісне бібліотечне та інформаційно - бібліографічне обслуговування студентів, викладачів, співробітників навчального закладу.

Наша бібліотека була створена в 1930 році. Випускники минулих років,співробітники коледжу з вдячністю згадують справжніх фахівців бібліотечної справи : Гладких Тамару Олексіївну, Щербину Ніну Петрівну та інших працівників бібліотеки. Їх справу продовжують гідні представники своєї професії ; завідуюча бібліотекою - Волкова Наталія Петрівна, бібліотекар читальної зали - Астіон Наталя Василівна,бібліотекар абонементу- Рижа Людмила Іванівна.

Сьогодні бібліотека забезпечує навчальний процес в  вколеджі, де навчаються близько 700 студентів денної та заочної форм навчання за чотирма спеціальностями. Її структурні підрозділи - абонемент та читальна зала. На абонементі студенти отримують підручники на навчальний рік. Для більш - повного і якісного обслуговування, книги, яких не вистачає для постійного користування, видаються на короткий термін. До послуг відвідувачів читальної зали великий вибір літератури довідкового характеру; енциклопедії, довідники, словники. Також читальна зала отримує різноманітні періодичні видання на допомогу навчального процесу. Серед них найбільшою популярністю користуються такі видання: «Все про бухгалтерський облік», «Агробізнес», «Пропозиція», «Маркетинг» та ін. Для зручності читачів тут знаходиться комп'ютер з підключенням до мережі інтернет. Фонд бібліотеки коледжу налічує близько 39 тис. примірників.

 

До складу  бібліотечного фонду входять підручники навчальні посібники, література по різним галузям знань: сільськогосподарська, економічна, технічна, довідкова, художня література, періодичні видання. Формування бібліотечного фонду за таким напрямом дає змогу забезпечити інформаційні потреби викладачів і студентів.

 

Бібліотека організовує диференційне(індивідуальне та групове) обслуговування читачів на абонементі, читальній залі. Одним із шляхів залучення студентів до активного використання джерел інформації є індивідуальні бесіди, консультації, біблографічні огляди, надання бібліографічних довідок, складання списків літератури. Одним з основних засобів оволодіння багатством духовної культури, прищепленню юнацтву навичок культури читання є бібліотечні уроки,які проводяться на початку року. Розроблено комплекс заходів щодо організації самостійної роботи студентів з літературою. Бібліотекарі здійснюють підбір літератури для написання курсових, дипломних проектів, рефератів.

 

 

До тижня циклових комісій, до знаменних подій працівники бібліотеки формують тематичні виставки, перегляди літератури. Бібліотекою проводиться багато літературних, тематичних  свят, усних журналів, читацьких конференцій.  Цікаво і змістовно в актовому залі технікуму пройшли такі заходи: - усний журнал «Духовні скарби українського народу», тематичний вечір «Він оспівав рідний край» ( до 70-річчя запорізького поета М. Лиходіда), тематичний вечір «Хліб – символ життя», літературно-музичне свято «Отговорила роща золотая» та ін..

 

 

Щорічно бібліотека проводить зустріч з цікавими людьми. Зокрема щире захоплення викликала у студентів зустріч з народним артистом України І.І. Смолієм.

 

Бібліотека ВСП "Оріхівський коледж ТДАТУ" завжди відкрита для читачів, які з непідробним інтересом входить в широкий світ, який відкриває їм книга.