Бібліотека  ВСП « Оріхівський коледж  ТДАТУ» -

інформаційний центр  навчального закладу

 

 

Нові інформаційні технології впевнено ввійшли в наше повсякденне життя.

Оновлюється освіта, вводяться   нові програми,технології навчання, але головним залишається вміння вчитися, вміння самостійно знаходити інформацію, оцінювати, аналізувати її і використовувати в роботі  та навчанні.

Одним з провідників інформаціїї є бібліотека. Це місце, де збираються, пропагуються і розповсюджуються інформаційні потоки.

Колектив бібліотеки спрямовує свою діяльність на допомогу навчально – виховному процесу.

Робота бібліотеки ведеться за декількома основними напрямками :

- інформаційна ;

-  освітня;

- виховна;

-  культурно –просвітницька.

Після проведеного капітального ремонту в нашій бібліотеці створено комфортні умови для кожного відвідувача.

Інформаційна цінність бібліотеки забезпечується  універсальним книжковим фондом, який налічує 37200 примірників книг, більше половини з яких  підручники та навчальні посібники. Фонд бібліотеки відповідає профілю навчального закладу, запитам, та інтересам читачів.

Наша бібліотека обслуговує читачів двома структурними підрозділами :

- абонементом;

- читальною залою.

На абонементі читачі отримують всі друковані видання  з фонду  бібліотеки на навчальний рік , а також на тимчасове користування.

До послуг користувачів читальної зали :

- довідники, словники,енциклопедії;

- періодичні видання( « Все про б/ облік», «Пропозиція», «Техніка і технології АПК», «Маркетинг в Україні» та ін.;

- 5 комп`ютерів з підключенням до мережі Інтернет.

Спільними зусиллями викладачів та бібліотекарів створюється електронна бібліотека, яка містить електронні версії підручників, лекцій, методичні вказівки з самостійного вивчення матеріалу та ін.

Функціонує довідково – пошуковий апарат : алфавітний, систематичний каталог, систематична картотека статей, що дозволяє проводити пошук інформації у відповідності до запитів читачів.

В нашій бібліотеці стало традицією проводити заходи до знаменних і пам`ятних дат.

Увагу  читачів бібліотеки привернули книжкові віставки та перегляди літератури :  « Ю. Яновський – лицар культури нації»( до 115- річниці з дня народження) ;  «Фахові періодичні видання» ; « Практична підготовка майбутніх спеціалістів» « Шляхами козацької слави», « Й.Янцен - перший міський  голова м. Оріхова» та ін.  

З метою підтримки престижу читання  бібліотекою організовано цикл книжкових виставок :« Чарівний  світ художньої літератури», «Шедеври світової літератури на великому екрані», « Сім сонат для щастя»( до міжнародного дня поезії»).

Одним з самих цікавих напрямків роботи бібліотеки  є краєзнавча робота. Для  студентів першокурсників були проведені інформаційні години «Творець історії Оріхова» (до 180 – річчя Й,Янцена), « Оріхівщина – невичерпна криниця талантів», присвячену видатними людям Оріхівського краю. В невимушеній атмосфері спілкування з студентами пройшла  літературна година « А.Рекубрацький – поет запорізького краю».

Ці та інші заходи,які проводяться бібліотекою знаходять відгук  в серцях наших читачів.

Тож нехай дорога до нашої бібліотеки завжди буде відкрита кожному, хто небайдужий до книги, а інформація і знання примножують інтелектуальний  і духвний потенціал нашої держави.

 

 

 

Завідувач бібліотеки Рижа Л.І.