Психологічна служба коледжу діє згідно наказу Міністерства освіти і науки України №127 від 03 травня 1999 року «Про затвердження Положення про психологічну службу системи освіти України» та керується в своїй роботі Конституцією України, Законами України "Про освіту", "Про загальну середню освіту", "Про професійно-технічну освіту", "Про вищу освіту", "Про позашкільну освіту", іншими нормативно-правовими актами та Положенням про психологічну службу системи освіти України.

Основною метою діяльності психологічної служби Оріхівського колледжу ТДАТУ є психологічне забеспечення та підвищення ефективності педагогічного процесу, захист психічного здоров'я і соціального благополуччя усіх учасників навчально-виховного процесу.

Практичний психолог дотримується педагогічної етики та етичного кодексу психолога, поважає гідність дитини, захищає її від будь-яких форм фізичного або психічного насильства, пропагує здоровий спосіб життя.


Основні напрямки роботи психологічної служби:

Психодіагностичний напрям – це дослідження, які спрямовані на діагностику психічного стану студентів на кожному етапі навчання, рівня їх психічного здоров’я, несприятливих індивідуально-психологічних, соціально-психологічних та інших умов, які знижують його рівень і призводять до розвитку захворювань.

Консультативний напрям – основна форма індивідуальної роботи зі студентами, які звернулись за допомогою: як поводитись у різних ситуаціях, як подолати психологічні проблеми, будувати взаємовідносини з іншими студентами та ін..

Психокорекційний напрям забезпечує надання всього спектра психологічної допомоги студентам: корекція труднощів у спілкуванні; корекція батьківсько-дитячих стосунків; корекційна робота зі студентами, які схильні до девіантної поведінки; корекція особистісних акцентуацій; корекція подолання агресивних проявів серед студентської молоді. До основних методів психокорекції відносяться соціально-психологічні тренінги, групові дискусії, рольові ігри.

Психопрофілактичний напрям – формування психолого-педагогічними методами умов для успішного процесу соціальної адаптації студентів, запобігання розвитку девіантної поведінки, а також попередження невротичних та психотичних розладів у студентів групи ризику, підвищення психологічної толерантності до психотравмуючих факторів у різних стресових ситуаціях, поліпшення соціально-психологічного клімату в групі, родині. Допомога всім учасникам навчально-виховного процесу: психологічні засоби сприяють формуванню морально-психологічного клімату в колективі та оптимальному використанню вікових та індивідуальних особливостей студентів.

Досягти своєї мети психологічна служба зможе лише при тісній співпраці з педагогічним та студентським колективами, батьками та адміністрацією.


 

 17 СПОСОБІВ ПРИТЯГНУТИ ТЕ, ПРО ЩО МРІЄТЕ.

 

Закон притягання - основний закон, за яким складається життя. Тому важливо навчитися розвивати інтуїтивні здібності і залучати в своє життя те, про що мрієте.

Кожна людина має унікальні мрії, але лише деякі вірять, що їх виконання можливе. Ніколи не дозволяйте комусь сказати вам, що ви не можете щось зробити.Вірте в себе!

Потрібно розправити крила! Шукайте свою мету і сенс у житті. Найголовніше, вважати їх абсолютно реальними і спостерігати, як вони втілюються. А потім ви зможете показати іншим, що життя зовсім не таке несправедливе, як ми думаємо. І що нам пощастило жити в цьому прекрасному світі, де чудеса відбуваються кожен день.

1. Довіряйте своїй інтуїції.

Ви єдиний, хтомає контроль над тим, що відбувається у вашому розумі. Якщо щось викликає у вас приємне відчуття, це неодмінно потрібноз робити. Уважно прислухайтесь до внутрішнього голосу і пам’ятайте, ваша інтуїція вам допоможе.

2. Прислухайтеся до своїх інстинктів.

Ми впевнені, що наша інтуїція дає вірні підказки. А ось інстинкти можуть, навпаки, зробити нас слабкими. Зверніть увагу на це "слабке місце" і пам'ятайте про нього. Не піддавайтеся, і будьте в тонусі!

3. Подорожі надихають.

Подорож - це один з найсильніших каталізаторів змін в житті. Кожного разу, коли ви мандруєте, ви бачите нові місця, інших людей, відчуваєте нові перспективи. І все це є прекрасним "паливом" для вашого "механізму", що змінює життя.

4. Робіть те, що вам подобається.

Закон притягання передбачає, що ми притягуємо те, чого ми дуже хочемо. Ви хочете мати більше часу, щоб робити те, що вам подобається найбільше? Якщо так, не кажіть "це неможливо", а почніть знаходити хоча б 10 хвилин на день на улюблену справу. І все у вас вийде.

5. Будьте щирими зі всіма.

Будьте самим собою. Ніхто не любить фальшивих особистостей. Будьте справжнім, будьте чесним, будьте добрим, та вчіться визнавати свої помилки.

6. Використовуйте свою уяву.

Уявляйте собі, що ваші мрії збуваються. Закон протягування діє на все, що ви хочете перетворити в реальність. Якщо ви завжди думаєте про свою мрію і уявляєте її, ви будете сприяти її втіленню.

7. Захоплюйтесьтим, що вас цікавить.

Проявітьентузіазм, щобдізнатися про те, що вас цікавить. Якщовидійснозахопленічимось, виповиннідізнаватися про цеякомогабільше.

8. Забудьте про невдачі.

Не потрібно прокручувати в голові думки про невдачі. Концентруйтеся на успіху і щасті.

9. Стрес і страх не мають значення.

Забудьте про страх. Якщо ми зосередимося на усуненні хвилювання, стресу і страху, наше життя буде щасливішим. Невідомість лякає, але ваше серце чекає, коли життя наповниться цікавими пригоди.

10. Все відбувається з певної причини.

Поразки і програші теж мають своє призначення. Життя часом веде нас дуже таємничим, але по-своєму гарним шляхом.

11. Живіть так, немов кожен день - це диво.

Живіть так, ніби ваші мрії збуваються кожного дня. Живіть так, наче немає завтра. І навколо вас почнуть відбуватися дива.
Альберт Ейнштейн говорив: "Є два способи жити. Перший – нібин іяких чудес не існує, а другий – ніби всюди самі чудеса».

12. Вчіться у всіх.

Ми вчимося не лишена власному досвіді. Багато що можна дізнатися від інших. У всіх нас є щось, чого варто повчитися. Це доводить, що разом ми здатні на більше.

13. За гроші не купиш щастя.

За гроші ми купуємо матеріальні речі. Але радість і любов за них не купиш. Свою славу і успіх теж не купиш. Віддавши комусь останню гривню, ви можете повністю змінити йому життя. А ваше зміниться з іншої причини.

14. Вдосконалюйтесь.

Ніхто не досконалий в цьому світі. Ви не можете народитися вундеркіндом або мега талановитим. Але ви можете розвиватися. Чому б не дізнатися більше про все, що вас цікавить, а потім поглибити знання те, що виявиться найбільш важливим?

15. Будьте терплячими.

Терпіння є справжньою цінністю. Всі мріють про досягнення своїх цілей в швидкому темпі, але частіше за все потрібно мати терпіння, щоб пройти весь шлях.

16. Надихайте інших!

Прагніть надихати. Ваші амбіції і ентузіазм можуть чудово мотивувати оточуючих. Покажіть людям, що наше життя - це велика подорож. Завдяки нашій уяві мрії перебувають під контролем. Але саме ми можемо дати їм свободу, і тоді вони почнуть збуватися!

17. Не здавайтеся.

Не здавайтесь! Ніде, ніколи і ні за якихобставин!

 

Івсенасвітітребапережити,

Ікожнийфініш – це,  посуті, старт…

/…/

Атребажити. Якосьтребажити.

Цезветьсядосвід, витримкаігарт.

Ліна Костенко