Історико-краєзнавчий похід до Мечеть-могили

Історико-краєзнавчий похід до Мечеть-могили

Історико-краєзнавчий похід до Мечеть-могили

 

    В рамках тижня циклової комісії загальноосвітніх дисциплін викладач історії, керівник музею коледжу Шимко О.М. разом з Радою музею, студентами 21кд (куратор Колєснік А.П.), 11кд (куратор Сульженко Н.Ф.), 11ов ( куратор Телегуз Л.В.) 28 вересня здійснили історико-краєзнавчий похід до с.Юрківка (Лиса гора), де знаходиться унікальна пам’ятка археології під назвами: «Мечеть-могила», «Сім мечетей», «Мертве місто» та ін.

    Ольга Михайлівна такі походи здійснювала із студентами  уже не раз, але в цьому році він особливий із-за того, що запорізькі археологи «Нової археологічної школи» здійснили  археологічні розкопки на Лисій горі і знайшли нові докази існування в 13-14 ст. на ній досить великого поселення золотоординців, побудованого, ймовірно, ханом Узбеком на одній із віток «Шовкового шляху» із Китаю до Європи. Викладач напередодні походу познайомила учасників походу з телефільмом із програми «Алекс» про дані розкопок, а також підібрала цікавий матеріал періодики:  («Миг», «Общественная позиция», «Трудова слава») та історичний матеріал із районного краєзнавчого музею м. Оріхів.

    Під час походу студенти та їх куратори познайомилися з чудовою природою цього воістину заповідного місця (багатий рослинний світ, наявність на верхівці гори джерела з питною водою). Учасники походу побачили місце розкопок археологів, уявили як жило населення цього міста і помилувалися красотами навколишніх краєвидів.

    Студенти взяли участь у вікторині, присвяченій цій унікальній місцевості: історії найближчих до гори сіл Юрківка, Кірове, Новопавлівка та Мечеть-могила (Лиса гора). Учасники вікторини добре підготувалися до змагань, відповіли майже на всі питання про дати заснування населених пунктів, перших поселенців, про версії походження їх назв, історію ліквідації монгольського поселення 13-14ст, долю його жителів та ін. Найкраще підготувалися студенти 11кд та 21кд груп. Вони були нагороджені подарунками і солодкими медалями.

    Перебування на місці стародавнього поселення було завершене  розпалюванням вогнища, на якому були піджарені апетитні сардельки. 

Історична атмосфера, жарти, сміх, хороший настрій ось, що надовго запам’ятається учасникам походу.

    Особлива вдячність за цікаво проведений час адміністрації коледжу: Нарановичу В.А., Прищенку К.В., водію Галчанскому В.В., кураторам груп та студентському профкому за матеріальну та моральну підтримку.

 

                                                      Греченко Роман –голова Ради музею коледжу.

avatar