Творець історії Оріхова

Творець історії Оріхова

Оріхів- справжня скарбниця історичних пам`яток та будівель. Можна сказати,що історія лежить під нашими ногами, промовляє стінами стародавніх споруд ,яких у місті багато. Це  сприяло занесенню міста Оріхова до Списку історичних населених пунктів України.

З нагоди 180- річниці з дня народження Й.Г.Янцена - першого мера міста Оріхова, в читальному залі коледжу для студентів 11б групи (куратор Прищенко Ю. С.) було проведено інформаційну годину.

Студенти дізналися про те , що сім`я німця – меноніта Й.Г.Янцена в історії Оріхова залишила добрий слід.

Збудувавши два потужних млина , він надихнув своїх земляків оселитися в Оріхові. Студентів  приємно здивував той факт,що на посаді мера Й.Г.Янцен,або Іван Андрійович,як його називали місцеві жителі, перебував 25 років. За свою роботу на посаді мера він одержав 3 медалі.

Сам Йоган та його сім`я користувалися заслуженою повагою громадян. Ним була відкрита школа для дітей – менонітів,міська лікарня на 14 місць. Його  синами було  відкрито електричний ілюзіон( кінотеатр) і торгові лавки при ньому,проведено електроосвітлення і телефонізацію вулиці, яка нині має назву Й.Янцена.

Янцени на власні кошти збудували кілька житлових будинків, які і тепер прикрашають Оріхів. Серед них і двоповерховий будинок по вулиці Шевченка ,який став справжнім архітектурним шедевром. В цьому будинку нині знаходиться  міська рада.

Справжнім відкриттям для молоді  став перегляд фільму про роль менонітів в історії  Оріхівщини ,створений викладачем історії коледжу Шимко О.М. і колишньою студенткою коледжу Д. Тарановською.

Сьогодні ,коли заново відтворюється справжня історя незалежної України варто пам`ятати про людей ,які працювали на її майбутнє і зберігати пам`ять про них. 

avatar